Enerji

Türkiyede elektrik enerjisi tüketimi 2017 yılında bir önceki yıla göre %5,6 artarak 294,9 milyar kwh,elektrik üretimi ise bir önceki yıla göre %7,7 oranında artarak 295,5 milyar kwh olarak gerçekleştirmiştir.

Elektrik tüketiminin 2023 yılında baz senaryoya göre yıllık ortalama %4,8 artışla 385 twh’e ulaşması beklenmektedir.2017 yılında toplam elektrik kurulu gücümüzde 6.703 mw’lik artış yaşanmış olup kurulu gücümüz 2017 yıl sonunda 85.200 mw’a ulaşmıştır.

Dünyada ve Türkiye de önümüzdeki uzun yıllar enerji ihtiyacı öncelikle yenilebilir enerji ve doğalgaz ile karşılanacak.

Türkiye coğrafi konum itibariyle yüksek güneş enerjisi,rüzgar enerjisi,hidrolik enerji gibi bir çok kaynak potansiyeline sahip.

Ülkemizde enerji faaliyetleri üretimi arttırmak ve kapasiteyi daha üst düzeye çıkarmak adına büyük fırsatlarla desteklenmektedir.

Yenilenebilir enerji ile büyüyen bir potansiyeli gelecekte, konuşmamız gereken eğer altın adım a.ş., biz müşterilerimize karlı yatırımlar yapabilir ve hayallerini gerçek yapmak devam etmektedir.

Tarım

Türkiye’de arazinin 6’sında tarım yapılabilmektedir.ayrıca iklimin ve toprağın çeşitli olması yetiştirilen ürün çeşidinin fazla olmasına sebep olmuştur.

Türkiye'de;

* Çalışan her 4 kişiden biri tarım ile ilgilenmektedir.
* Tarımsal üretim geliri 62 milyar dolardır.
* Tarım hammadde olarak kullanılmakta aynı zamanda endüstriyel üretim kaynağını oluşturmaktadır.
* Tarım da ithalat ve ihracat gerçekleşmektedir.
* İhracat 15 milyar dolar ve bütçenin .2’sini oluşturmaktadır.

Türkiye’nin gelecekteki hedefi tarım endüstrisinin ekonomik gelirini 150 milyar dolar rakamlarına çıkarmak olarak belirlenmiştir.tarımda ihracatın da 30 milyar dolar’a çıkması hedeflenmiştir.böylelikle tarıma dayalı sanayinin gelişmesiyle kalkınma ve ekonomik istikrar sağlanmak istenmektedir.

Tarım ilgi Türkiye'de günden güne artar. Bilim ve teknoloji, mekanizması içinde artan geliştirme ile vergi destekleyerek stimulus paketleri ve gelişmekte olan tarım bitkileri, çiftçi hakları koruma sistemleri ile geliştirin ve tarım geliştirmek.

Bu gelişmeler sonucu her geçen gün tarıma olan yatırımı artmakta ve gelir düzeyi daha da fazlalaşmaktadır.

Özellikle Akdeniz bölgesinde bir çok tarım faaliyeti yapılmakta olup bu meyvelerden muz ve avokado üretimi ülkemizin tüketim ihtiyacının neredeyse tamamını karşılamaktadır.

Son zamanlarda alternatifi olmayan bu iki meyvenin üretimi için yatırımlar hızla artmaktadır.

Golden Step, müşterilerine büyüyerek devam eden bu yatırım imkanlarından yararlandırabilmek için harika fırsatlar sunmaya, projeler üretmeye hızla devam etmektedir.

HAYVANCILIK

Türkiye hayvancılıkta dünya da iklimi ve coğrafi konumu itibariyle geniş bir alana sahiptir.

Türkiye de en fazla et sığırdan ,en fazla süt inekten sağlanır.

Türkiye de büyükbaş hayvancılık,küçükbaş hayvancılık,arıcılık,kümes hayvancılığı,balıkçılık gibi bir çok hayvancılık faaliyeti yapılmaktadır.

Türkiye’de 2017 yılı itibariyle tuik verilerine göre hayvan türüne göre üretimi en çok yoğun olan iller aşağıdaki gibidir.

*ipek böceği /diyarbakır
*tavukçuluk / manisa
*koyun/van
*arıcılık/ordu
*tiftik keçisi/ankara
*sığır/konya
*manda/samsun
*kıl keçisi/mersin

Ülkemizde tüketim ihtiyacını karşılayabilmek adına ithalatın önüne geçebilmek için üreticiye ve yatırımcıya üst düzey destek sağlanmaktadır.

Golden Step müşterilerine bu alanda en kazançlı yatırımı yapmalarını sağlamak için çalışmalarına devam ediyor.

Turizm

Ülkemiz tarihi zenginlikler ve doğal güzellikler bakımından dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alır.Türkiye’nin çeşitli iklim, yer şekilleri,bitki örtülerine sahip olması turizm potansiyelini arttırmaktadır.

Ülkemiz de son 10 yılda turizm sektörüne verilen devlet destekleri,yatırımcıya tanınan kolaylıklar ile turizm faaliyetleri büyük ölçüde ilerleme kat etmiştir.Son yıllarda ülkemiz 40 milyonun üzerinde ziyaretçi sayısına ulaşmıştır.Bu sayı her geçen yıl artarak devam etmektedir.

Ülkemiz Yer altı zenginlikleri,Termal kaynaklar,Tarihi değerler,eşsiz doğası ve denizleri ile yatırımcıların gözdesi konumundadır.
Golden Step müşterilerine özellikle Akdenizin incisi Antalya,Alanya ve çevrelerinde artarak devam Orta doğu pazarına hitap eden tesettür turizm,turistik işletme tesislerine yatırım gibi alanlarda en cazip fırsatı sunmak,müşterilerimize katma değer kazandırmak için çalışmalarına hızla devam etmektedir.

Goldenstep

Best power in Energy, Agriculture, Greenhousing, Stock Animal Farming

Bize Ulaşın: +902425112208